Polskie Stowarzyszenie Klasy "Puck"

Regaty 26-28.08.2022

Utworzono: 26-08-2022

W dniach 26.08-28.08.2022 roku odbyły się III Mistrzostwa Polski Dziennikarzy na wodach Zatoki Puckiej. Tym razem rywalizacja dziennikarzy pokrywała się z X Mistrzostwami Polski w klasie Puck We wspólnych regatach  udział wzięło  16 załóg, w tym 7 załóg dziennikarzy  reprezentujących różne redakcje telewizyjne, radiowe, czy prasowe. Uroczystego otwarcia regat dokonała burmistrz Miasta Pucka Hanna Pruchniewska. Podczas odprawy sterników sędzia główny zawodów przypomniał regulamin regat, a także przedstawił trasę wyścigu. Po  odprawie   załogi zeszły na wodę gdzie rozpoczęła się rywalizacja. Pierwszego dnia zmagań Neptun był łaskawy dla uczestników, bo siła wiatru nie przekraczała 3B i rozegrano 3 wyścigi. Drugiego dnia regat początkowo nie było wiatru i komisja sędziowska przesunęła strat na godz. 11.00. O tej godzinie pojawił się słaby wiatr 1-2 B, który pozwolił rozegrać 2 wyścigi. Po zakończeniu regat pierwszego dnia uczestnicy zebrali się w namiocie Harcerskiego Ośrodka Morskiego, gdzie otrzymali posiłek regatowy. Podczas posiłku atmosferę żeglarską umilały płynące z głośników szanty.

Regaty cieszyły się wysokim poziomem organizacji, rywalizacja na wodzie była bardzo zacięta, ale w duchu fair play Wielu dziennikarzy, którzy brali udział w regatach, a którzy po raz pierwszy byli na wodach Małego Morza podkreślało walory Zatoki Puckiej i jej otoczenia, co było niewątpliwie promocją naszego kaszubskiego regionu. Uczestnicy regat zgodnie zadeklarowali swój powrót za rok.

Podsumowanie regat i ogłoszenie wyników nastąpiło w niedzielę. Okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody wręczała Burmistrz Miasta Pucka wespół z władzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck, które było organizatorem tych regat.

 Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. Radio Gdańsk
  2. Radio Oko Ostrołęka
  3. Dziennik Bałtycki – Echo ziemi puckiej

 

Przejdź do góry strony